Fakta og historie

Om oss

Kvinnherad Breiband vart skipa i 2003 med det formål å byggja ut Internettbaserte tenester over fiber i Kvinnherad Kommune.
Vi har per i dag over 4250 kundar i heile Kvinnherad. Marknadsandelen på internettbaserte tenester er omlag 78 %.
Utbyggjingsgraden er omlag 99 %, det som står att er krevjande og det vil ta nokre år før vi har tilnærma 100 % dekning.
Kvinnherad Breiband er eigd 80 % av Kvinnherad Energi og 20 % av Fjelberg Kraftlag.
Tenester vi leverer på fiber er internett, tv frå Get og telefoni.

Kontaktinformasjon

Kvinnherad Breiband AS Vikjo 7 5464 Dimmelsvik Tlf: 53 47 56 40 Vakttelefon frå klokka 15:00 : 53 47 56 70
E-post: post@kband.no
Opningstider: Kontoret er ope og bemanna alle virkedagar mellom kl. 07:30 og kl. 15:00, unnateke julafta, nyttårsafta og onsdag før skjærstorsdag då er kontoret er stengt.

Alle henvendingar disse dagane visast til døgnvakt.
Døgnvakt: Utover åpningstidene (etter klokka 15:00, kvardagar og helg) for kontoret visast alle henvendingar til døgnvakt.

Her møter du ein telefonsvarar og har høve til å leggja igjen beskjed som blir vidaresendt som e-post og sms til vakthavande sin PC / mobiltelefon.
Vakthavande tek då kontakt så snart det lar seg gjera og seinast neste arbeidsdag.

Servicevindu: Kvinnherad Breiband har eige servicevindu natt til tysdag mellom kl 00.01 og kl 06.00. Telefonnr. for døgnvakt er ikke betjent i kontortida.

Tilsette i Kvinnherad Breiband

StillingNamnE-postTelefon
Dagleg leiarGunnhild N. Hillestadgunnhild@kband.no53475640
Prosjektleiar FiberHåkon Røstbøhakon@kband.no53475640
Teknisk leiarSvein Atle Nipensvein@kband.no53475640
DriftsleiarDaniel Wangenstendaniel@kband.no53475640
IT KonsulentStian H. Bøestianboe@kband.no53475640
MarknadskoordinatorTrond Hannisdaltrond@kband.no53475640
MarknadskoordinatorArne Torgetarne@kband.no53475640
FibermontørEdmund Tofteedmund@kband.no53475640
FibermontørGunnar Vaagegunnar@kband.no53475640
FibermontørBengt Opsangerbengt@kband.no53475640
FibermontørJan Andrè Revheimjanandre@kband.no53475640
FibermontørEivindeivind@kband.no53475640